Husitská fara - nedílná součást Teplic

Kategorie: Aktivity NO
Zveřejněno 26. 11. 2013 11:14

teplitzOtevřenost a chuť pomáhat slabým a potřebným by mohlo být motto teplické husitské farnosti, která v příštím roce oslaví 90. výročí působení v našem městě. Letos přichází s novým projektem, který navazuje na již známé a mnohdy i v médiích komentované aktivity jako je pletení obvazů pro malomocné, výroba ponožek pro děti z dětských domovů, duchovní péče o odsouzené nebo školička pro malé děti. Ten spočívá v nabídce 5 dárků - certifikátů, kterými mohou nejen Tepličané přispět konkrétní pomoci.

 "Chtěli jsme na naše projekty upozornit. Mnohé z nich jsou velmi úspěšné. Chceme získat prostředky na jejich další rozvoj a udělat radost těm, kdo nás letos o Adventu a Svátcích podpoří," vysvětluje záměr farářka Církve československé husitské Daniela Klimešová, která se se svým mužem stará vedle svých tří dětí i o faru v centru Teplic. Součástí certifikátu může být i potvrzení, které dárci pomůže snížit si svůj daňový základ. Vše funguje automaticky - dárce pomocí formuláře

www.ccshteplice.webnode.cz/projekty-k-podporeni/

na webových stránkách farnosti oznámí pár základních údajů pro darovací smlouvu a pošle peníze na účet. Variabilní symbol pak určuje, kam chce svoji pomoc směřovat. Automaticky pak dostane dárkový certifikát a potvrzení o zaplacení daru. Certfikáty vyzdobily svými dílky děti, které navštěvují hodiny náboženství a křesťanské etiky „školičku". Samozřejmostí je průběžné zveřejňování výše vybraných darů.

"Církvi bývá v naší zemi vyčítáno, že se dokáže špatně a málo starat o to, aby se vědělo, co činí. Snažíme se v době adventu ukázat, jak hodně je možné pomoci, když se doopravdy chce. Zároveň je náš projekt také upřímnou žádostí o podporu". Daniela Klimešová přiznává, že nápad je inspirován aktivitou nadace Člověk v tísni, která projekt "skutečný dárek" již realizuje.

Více zde: http://ccshteplice.webnode.cz/

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení 5.00 (1 hlas)
Krátký odkaz na článek (shURL): http://www.ccshpraha.cz/