Husův rok 2015 a farní tábor v NO Čelákovice

Kategorie: Aktivity NO
Zveřejněno 18. 8. 2015 11:26

Ve dnech 3. - 7. srpna 2015 se konal už 6. farní příměstský tábor. Bylo tam 16 dětí, to je nejvíc za dobu, kdy ho pořádáme. Mezi dětmi byly 2 holčičky - předškolačky, jeden 4-letý chlapeček, pak děti z 1. stupně ZŠ a jeden starší chlapec s kombinovaným postižením.
Tématem tábora byl Husův rok a naší snahou bylo přiblížit dětem toto téma tak, aby se velké nenudily a malé aspoň něco pochopily. Ale myslím, že se nám to nakonec podařilo a každé dítě si odneslo užitečné poznatky i hezké prázdninové zážitky. Pomohly nám v tom omalovánky, kde si každé dítě našlo to svoje a děti nad nimi strávily téměř celé pondělí. Ve středu děti práci s omalovánkami dokončovaly a dostaly k nim další obrázky a rébusy - ty mají větší děti nejraději a když je tam hezký obrázek, poslouží i menším dětem jako omalovánka.
K přiblížení doby Mistra Jana Husa jsme podnikly také výlet do areálu Botanicus v Ostré. Vedle rozsáhlých zahrad je zde fantazijní replika středověkého městečka s ukázkami starých řemesel. V dílnách dráteníka, hrnčíře, provazníka a řezbáře si děti si mohou zkusit něco vyrobit. Mohou poznat i ruční výrobu papíru nebo psaní husím brkem. Vyzkoušejí si i výrobu mýdel, svíček či perníku. A při tom děti musí hospodařit se svěřenými groši. Koupily jsme každému dítěti 10 grošů a nechaly na nich, jak je utratí. To byl pro ně zajímavý zážitek a nová zkušenost, hlavně pro ty nejmenší.
Ve čtvrtek jsme již tradičně navštívili zábavní park Mirakulum, kde přibyl vodní areál - brouzdaliště s řadou zajímavých stavidel, vodopádů a vodních mlýnků - a my zde strávili největší vedra. Taky jsme tu zakončili výlet pořádnou porcí zmrzliny. Nejtěžší byl pátek odpoledne, kdy se kvůli horku na farní zahradě nedalo už být, takže po obědě se děti přesunuly do modlitebny, kde bylo nejchladněji, a pak i v kostele, kde bylo 29o C, zatímco venku 37o C. V modlitebně děti měly výtvarné pomůcky, foukací fixy a formelu, se kterými rády pracují, ale maminky to doma nerady vidí kvůli nebezpečí, že se něco umaže. V kostele hrály tichou poštu a na schovávanou a mezi tím dostávaly ovoce, pití a zmrzlinu, takže všichni vydrželi do konce. Už se těšíme na další rok s Jeronýmem Pražským.

tábor DSC03576

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)
Krátký odkaz na článek (shURL): http://www.ccshpraha.cz/