Štědrý večer pro lidi od lidí

Kategorie: Aktivity NO
Zveřejněno 7. 12. 2015 11:29

kubbaVe spolupráci s NO Praha 3 – Žižkov a Kuchařkami bez domova pořádáme Štědrovečerní večeři pro lidi, kteří nemají tu možnost v klidu a teple zasednout ke svátečnímu stolu a zažít atmosféru těchto výjimečných svátků tak, jako většina z nás. Právě naše vzpomínky na pěkně strávené Vánoce nás inspirují k pořádání této akce. Naším cílem je, co nejvíce přiblížit domácí atmosféru Vánoc lidem, kteří ani často domov nemají. Mohou se těšit na příjemné a teplé zázemí v prostorách náboženské obce, vánoční koncert, koledy a v neposlední řadě také vánoční stromeček. Kuchařky bez domova nám pomohou uvařit dobré veganské jídlo, kávu a čaj. Případní zájemci se mohou zúčastnit bohoslužby, kterou pro nás připraví farář Zdeněk Břeň V rámci této akce budeme 23.12. pořádat veřejnou sbírku spacáků a oblečení a hygienických potřeb.

 

Kuchařky bez domova - Nemají domov, ale rády vaří a o své umění se chtějí podělit s ostatními. Myšlenka „kuchařek“ bez domova se zrodila s uvědoměním, že mnohé klientky azylových domů by se chtěly nějak přínosně zapojit do společnosti, ale bohužel je to (kvůli hlubokému znevýhodnění) často obtížné. Jako doma proto nabízí ženám bez domova možnost, aby veřejně prezentovaly své umění, a samy tím napomohly změně společenského vnímání bezdomovectví.

Místo konání: Náboženská obec ČČSH Praha 3 – Nám. barikád 1, Praha 3

Program:

Podávání jídla bude v průběhu celé akce ve formě rautu. Po celou dobu akce bude přísný zákaz konzumování jakéhokoliv alkoholu.

Menu Štědrovečerní večeře:

Raut budeme připravovat pro 100 lidí a případné nesnědené jídlo odvezeme do armády spásy.

Tato akce se nekoná pod záštitou žádné charitativní ani jiné organizace, a proto bychom Vás chtěli tímto požádat o finanční nebo materiální dar, který bude použit na nákup potravin a jednorázového nádobí, pronájem stolů a vytopení prostoru. Rozpočet na celou akci je 30.000 Kč. Přispět můžete hotově na adrese náboženské obce, nebo převodem na účet 240297771/0300, do zprávy prosím napište Štědrovečerní večeře. Případné nadbytečné finance darujeme na rozvoj náboženské obce a Kuchařek bez domova. Doufám, že se nám, možná i s Vaší pomocí, podaří shromáždit dostatečné prostředky k uskutečnění této akce a pevně věřím, že se z této akce stane tradice. Budeme velice rádi, když nás poctíte svojí návštěvou a například ochutnáte zázraky našich Kuchařek bez domova. V případě jakýchkoliv dotazů mne neváhejte kontaktovat.

S pozdravem a přáním klidných a spokojených Vánoc

Táňa Jírová
604 588 250

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)
Krátký odkaz na článek (shURL): http://www.ccshpraha.cz/