Novokřtěnci 2019

Kategorie: Aktuality
Zveřejněno 28. 8. 2019 12:53

Ef 2, 10:“Jsme přece jeho dílo,
v Kristu Ježíši stvořeni k tomu,
abychom konali dobré skutky,
které nám Bůh připravil“.

Vážené sestry a vážení bratři, nově pokřtění husité,

pozdravuji Vás v čase dovolených a prázdnin a přeji Vám vše dobré od Pána církve i od lidí kolem Vás!

Prošli jste, ať již Vy osobně, nebo zástupně za Vaše děti, přípravou ke křtu a svátostí křtu v Pražské diecézi Církve československé husitské. Někteří z Vás se aktivně zapojili do života v náboženských obcí naší diecéze (připomínám, že diecéze se rozprostírá od Děčína k Voticím, či od Rakovníka ke Kutné Hoře), jiní chodí do sborů nepravidelně. Všechny nás však spojuje víra a přijetí Ježíše jako Pána a Spasitele a touha naplňovat jeho Dvojpřikázání lásky: Miluj Boha svého a bližního jako sebe sama! Rozhodli jsme se vydat na cestu, jak vyznáváme v našem Krédu: Dobra, Pravdy a Krásy.

Sestry a bratři, přemýšleli jsme na diecézi, jak se vzájemně podpořit v našich životech, poznat radosti a sdílet se se starostmi druhých, poznat duchovní život na jiném místě, a nakonec jsme zvolili možnost prožití jednoho společného dne.

Přijměte proto prosím pozvání do PRAHY v sobotu 21. 9. 2019 v 10.00 hod. do Chrámu sv. Mikuláše na STAROMĚSTSKÉM NÁMĚSTÍ a odpoledne na zahradu Úřadu pražské diecéze, V Tišině 3, Praha 6, Bubeneč.

Rád bych Vás osobně poznal a pozval Vás na místa, kam se běžně nedostanete. V 10.00 hod. začneme den modlitbami a udělením svátosti kněžského svěcení novému knězi CČSH spojenou s vysluhováním Večeře Páně. V 11.00 hod. bychom se společně s místními vydali na běžně nepřístupná místa v podzemí kostela na Staroměstském náměstí, na ochoz, a ti nejzdatnější případně na věž. Po malém občerstvení bychom se vydali pěšky nebo městskou dopravou přes Letnou na diecézi, kde bychom za jakéhokoli počasí poobědvali, prohlédli si historickou budovu diecéze (pro malé i větší děti bude připraven hrací koutek) a zanotovali si s Unplugged Triem učitelů naší církevní ZUŠ Harmonie. V odpoledních hodinách pak posíleni společnou modlitbou a setkáním odjedeme zpět do svých domovů!

Milé sestry a milí bratři, je to vůbec poprvé, co se pokoušíme svolat ty z vás, kteří byli v nedávné době pokřtěni v Církvi československé husitské. Potvrďte prosím svou účast, zda přijedete s kočárkem, abychom připravili parkovací místa, počty dospělých. V sobotu je na území diecéze (tedy program v odpoledních hodinách, parkování i na modrých a fialových zónách zdarma). Pro ty z Vás, kteří chcete přijet autem, můžete přijet již ráno, zaparkovat na diecézi (ul. V Tišině 3, Praha 6 - Bubeneč) a vydat se na Staroměstské náměstí pěšky či tramvají.

Text v záhlaví, vylosovaný „naší husitskou - dcerou - Jednotou bratrskou“, ukazuje, co je naším úkolem, konat dobré skutky!

Kéž se nám to bude dařit. Pán Vás opatruj

V úctě a s nadějí, že se 21. září sejdeme Váš
David Tonzar
biskup pražský

P. S. Potvrďte prosím formou SMS či emailem svou účast sestře Ing. Martině Hájkové,tel. 777 759 655, email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., ať můžeme připravit občerstvení, případně přineste či upečte něco s sebou.

pdfDopis ke stažení

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)
Krátký odkaz na článek (shURL): http://www.ccshpraha.cz/