Pozvání br. biskupa na Novokřtěnce 2020

Kategorie: Aktuality
Zveřejněno 14. 8. 2020 14:11

SázavaŽ 146, 1 - 2:"Chval, duše má, Hospodina!
Hospodina budu chválit po celý svůj život,
svému Bohu zpívat žalmy, co živ budu.

Vážené sestry a vážení bratři, nově pokřtění husité,

pozdravuji Vás, některé z Vás poprvé a jiné podruhé, v čase dovolených a prázdnin a přeji Vám vše dobré od Pána církve i od lidí kolem Vás! V loňském roce, třetí sobotu v září, jsme se poprvé pokusili sejít s těmi, kteří přijali křest v Pražské diecézi Církve československé husitské v nedávné době. Společně jsme prožili krásný den na bohoslužbě v kostele sv. Mikuláše a poté na zahradě naší pražské diecéze v Bubenči.

Prošli jste, ať již Vy osobně, nebo zástupně za Vaše děti, přípravou ke křtu a svátostí křtu v Pražské diecézi Církve československé husitské. Někteří z Vás se již i aktivně zapojili do života v náboženských obcí naší diecéze (připomínám, že diecéze se rozprostírá od Děčína k Voticím, či od Rakovníka ke Kutné Hoře), jiní chodí do sborů nepravidelně. Všechny nás však spojuje víra a přijetí Ježíše jako Pána a Spasitele a touha naplňovat jeho přikázání lásky: Miluj Boha svého a bližního jako sebe sama! Rozhodli jsme se vydat na cestu, jak vyznáváme v našem Krédu: Dobra, Pravdy a Krásy. Sestry a bratři, přemýšleli jsme na diecézi, jak se vzájemně podpořit v našich životech, poznat radosti a sdílet se se starostmi druhých, poznat duchovní život na jiném místě, a nakonec jsme tentokrát zvolili možnost prožití jednoho společného dne.

Přijměte, proto prosím, pozvání do Sázavy (po husitsku v místě před Sázavským klášterem) v sobotu 19. 9. 2020 v 10.00 hod.

Rád bych Vás osobně poznal (s těmi, co se již známe se opět pozdravil) a pozval Vás tam, kde již 20 let konáme pouť a připomínáme si život a dílo Konstantina a Metoděje i svědka Páně opata Prokopa. V 10.00 hod. začneme den bohoslužbou pod širým nebem (v případě trvalého deště v našem sboru v Sázavě). A poté již bude čekat na děti i dospělé celodenní program (připojuji z programu Sázavské pouti):

Paralelně poběží program pro děti:

Text v záhlaví ukazuje naše propojení s Hospodinem a naše odhodlání společně s žalmistou chválit Hospodina a zpívat Hospodinu žalmy.

Pán Vás i v této zcela nové době pandemie opatruj a ochraňuj!
V úctě a s nadějí, že se 19. září 2020 na Sázavě sejdeme.

Váš

David Tonzar,
biskup pražský

P. S. Potvrďte prosím formou SMS či mailem účast sestře Ing. Martině Hájkové, tel. 777 759 655, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

pdfDopis s pozvánkou ke stažení

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení 5.00 (1 hlas)
Krátký odkaz na článek (shURL): http://www.ccshpraha.cz/