Pozvání na pěveckou galashow

Kategorie: Aktuality
Zveřejněno 9. 2. 2016 8:54

Vážení studenti, pedagogové a všichni příznivci vážné hudby,

zahajovací koncert večerů vážné hudby ve společnosti A. Bocelliho a jeho přátel, máme úspěšně za sebou, a protože se všem přítomným velmi líbil, připravili jsme pro Vás další famózní zážitek, tentokrát prostřednictvím unikátního koncertu z Los Angeles v podání známých tenoristů L. Pavarottiho, P. Dominga a J. Carrerase. Opět zveme Vás, Vaše rodinné příslušníky, kamarády a známé k prožitku hudebního večera, s prů- vodním slovem organizátora akce Mgr. K. Bicana, jenž ve Vás jistě zanechá nesmazatelnou stopu.

Vstup je zdarma a prostředí příjemné. Přijďte, nebudete litovat.
Co nejsrdečněji Vás zve

Mgr. Karel Bican a Renata Velíšková

Luciano Pavarotti ( 1935 - 2007 ), Plácido Domingo ( 1941 ), José Carreras ( 1946 ) - jména excelentních uměleckých osobností, jimiž bude provždy obohacena pomyslná kronika výjimečné vokální interpretace mnohočetných operních partitur. Každý z těchto tří tenoristů je v intencích své pěvecké orientace zcela originální a pro milovníky pravého bel canta zřetelně rozpoznatelný výjimečností svého pojetí svěřených rolí v náročnosti jejich dramatické akcentace. Významnou prioritou se pro Pavarottiho, Dominga i Carrerase ovšem stávají i častá společná veřejná vystoupení s dominující motivační touhou prezentovat populární formou úchvatnost operního umění široké veřejnosti, tedy právě i těm, kteří by jinak s nádherou lidského hlasu v jeho vysoce kultivované podobě zřejmě nebyli nikdy bytostně konfrontováni. Ve smyslu tohoto záslužného záměru se proto všichni tři proslulí tenoristé několikrát vzájemně potkávají při vystoupeních pod širým nebem a před mnohatisícovým, freneticky aplaudujícím publikem pak ve vší své přirozené skromnosti dokazují pestrost osobitého vokálního projevu. Variabilita mohutného gejzíru tenorového oboru je tak představena v celém svém bohatém spektru: od heroicky osnovaného hrdinného podání, přes jímavou buffo variaci až po něžně lyrickou podobu.

Ve středu 17. února ( od 18, 00 hod. ) se v milém prostředí auly Vyšší odborné školy Husova institutu teologických studií, Roháčova ul. 1305/66, Praha 3 - Žižkov přeneseme prostřednictvím velkoplošné DVD projekce do roku 1994, kdy se v unikátním koncertu v Los Angeles pod dirigentským vedením fenomenálního Zubina Mehty společně setkávají L. Pavarotti, P. Domingo a J. Carreras, aby nadšenému publiku prezentovali nezměrnou invenci svého pěveckého umění. Budeme tedy i my svědky vřelosti vzájemné lidské kontinuity a emotivní symbiózy těchto pěvců, mezi nimiž nevládla často tak pro umělecký svět typická konkurenční rivalita a vztahová animozita. Obsahová osnova tohoto projektu je vskutku inspirující: od klasických árií z děl G. Verdiho, G. Pucciniho, R. Leoncavalla či J. Masseneta přes uchvacující italské kanzonety až po muzikálové hity.

Více si již povíme při našem osobním setkání. Věříme, že společně prožijeme duchovně osvěžující umělecký zážitek.

Mgr. Karel Bican
Renata Velíšková

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení 5.00 (1 hlas)
Krátký odkaz na článek (shURL): http://www.ccshpraha.cz/