Rekonstrukce slavného návratu T. G. Masaryka z exilu

Kategorie: Aktuality
Zveřejněno 18. 12. 2018 10:05

masarykVážené sestry a vážení bratři,

pozdravuji vás všechny v adventním čase a zasílám bližší podrobnosti ke vzpomínkové akci, na kterou je možné se přihlásit i na cestu vlakem!

Vypravení vlaků v rámci akce Rekonstrukce slavného návratu T. G. Masaryka z exilu, který vyjede v pátek 21. 12. z Prahy do Horního Dvořiště, pak do Českých Budějovic, a v sobotu 22. 12. se vrací do Prahy. V příloze je i jízdní řád.

David Tonzar - biskup pražský

Příjezd vlaku s doprovodem skupiny kněží a laiků CČSH s prapory proběhne na Hlavním nádraží v Praze 22.12.2018 ve 13:10 na 1. nástupišti.

V souběhu pojede speciální vlak pro hosty.  Jmenuje se 100 let spolu a také posílám jízdní řád. Vyjíždí v pátek 21. 12. ráno z Prahy a až dojede do Horního Dvořiště doprovází vlak TGM. Vždy počká až z každé stanice odjede historický vlak, pak vyjede a předjede ho, aby se v následující stanici mohlo čekat na TGM. Oba přijedou v sobotu 22. 12. okolo 13:00 hodiny na Hlavní nádraží do Prahy.

Další informace k této akci lze najít na stránkách ČD: https://www.cd.cz/100-let-spolu/akce/-30756/

Informace od ČD:

Ve dnech 21. a 22. prosince 2018 se koná připomínka slavného návratu presidenta T. G. Masaryka z exilu do vlasti. ČsOL společně s Českými drahami a Národním technickým museem vypravují historický vlak obsazený herci zpodobňujícími presidenta Masaryka a jeho doprovod, který zastaví na stejných místech jako před sto lety a bude slavnostně uvítán místními samosprávami, spolky a veřejností. V pátek 21. prosince jede vlak v trase státní hranice – Horní Dvořiště – České Budějovice, po slavnostním průvodu městem a přenocování pak bude v sobotu ráno pokračovat v trase České Budějovice – Veselí nad Lužnicí – Tábor – Benešov u Prahy – Praha hlavní nádraží. Vyvrcholením této akce pak bude průvod účastníků od pražského hlavního nádraží na Václavské náměstí a zpět.

Pro diváky chtějící shlédnout uvítání presidenta Masaryka v celé nebo části trasy pak ČD vypravují druhý vlak, který v každé stanici s programem odjíždí až po odjezdu Masarykova vlaku, cestou ho předjede a do následující stanice přijede dříve, aby diváci mohli vidět celý příjezd a uvítání historického vlaku. Tento divácký vlak je pojmenován podle celoročního programu Českých drah ke stoletému výročí republiky „100 let spolu“.  

Jízdní řád obou vlaků najdete zde: https://www.cd.cz/assets/100-let-spolu/akce/jizdni-rad-navrat-tgm.pdf.

Jízdní řád ke stažení: pdfJízdní_řád_TGM__100_let_spolu.pdf

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)
Krátký odkaz na článek (shURL): http://www.ccshpraha.cz/