Husitské děti – setkání v Loučni

Kategorie: Diecéze
Zveřejněno 25. 5. 2015 10:08

Každoroční setkání duchovních, kazatelů, pastoračních asistentů a ostatních zaměstnanců celé pražské diecéze i letos proběhlo v areálu zámku Loučeň. Po příjezdu všech účastníků byl program zahájen bohoslužbou a hned poté následoval oběd. Celé odpoledne bylo ve znamení odborných seminářů.... A zatímco dospělí účastníci se vzdělávali, parta dětí, které přijeli spolu se svými rodiči, vyrazila na průzkumnou výpravu po zámeckém areálu. Areál zámku Loučeň je věhlasný svými labyrinty a bludišti. Rodiče tedy mohli jen tajně doufat, že pokud v bludištích zabloudíme, do večeře, kdy jsme vyhlásili svůj návrat, se zase najdeme.

Všichni víme, že pokud budeme vždy táhnout za jeden provaz, bude se nám ve všem dařit. A tak přesně v tomto duchu jsme vyrazili. (foto č. 1 a 2). U prvního pískovcového labyrintu jsme si vyzkoušeli svou zručnost a připomněli si, že labyrint nám vždy ukáže cestu a my tak můžeme zdárně dojít k cíli. Bludiště je však velice zrádné (foto č. 3), obsahuje mnoho slepých uliček a nástrah. Lehce lze zbloudit. Cestou po bludištích a labyrintech jsme plnili spoustu úkolů sportovních (foto. č 4 ) a vědomostních (foto č. 5 a 6 ). O otázkách, které jsme měli zodpovídat, vždy rozhodoval hod kostkou. Důležité bylo se na výpravě pořádně posílit, a tak dobrá svačinka přišla vhod (foto č. 7). Celé odpoledne nám svítilo sluníčko a jelikož nás po celou dobu doprovázel Bůh, návrat naší skupiny byl velice šťastný, a my měli ještě čas na výrobu postaviček fotbalistů, víl a strašidýlek.

Druhý den ráno, v úterý, nás čekala pohádková prohlídka zámku (foto č. 8). Před obědem jsme se setkali s bratrem biskupem Davidem Tonzarem. Biskup předal všem dětem Pamětní listy, které jim vždy budou připomínat krásné, společně strávené chvíle v Loučni, kde potkaly nové kamarády, se kterými se opět budou moci setkat při dalších akcích pražské diecéze CČSH.

Vladimíra (Vlaďka) Petronila Drdová

Loučeň foto 1  Loučeň foto 2   Loučeň foto 4
Foto 1 Foto 2 Foto 4
 Loučeň foto 5 Loučeň foto 6  Loučeň foto 7 
Foto 5 Foto 6 Foto 7
Loučeň foto 8  Loučeň foto 3  
Foto 8  Foto 3  
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)
Krátký odkaz na článek (shURL): http://www.ccshpraha.cz/