Prohlášení pražského biskupa

Kategorie: Diecéze
Zveřejněno 10. 12. 2015 10:34

Prohlášení pražského biskupa Církve československé husitské
Ke Dni lidských práv

každoročně si 10. prosince v adventním čase připomínáme Den lidských práv přijetím Všeobecné deklarace lidských práv Valným shromážděním OSN v roce 1948. Letošní výročí vyzývá v souvislosti s posledními událostmi v Evropě (Paříži), ale i USA a v jiných částech světa k ještě větší podpoře ochrany života jednotlivce i společnosti, která vyrostla na kořenech vzájemné úcty. Současně však je i výzvou k překonání nenávisti a odmítnutí podpory ducha rozdělování lidí ať již podle jakýchkoliv znaků.

V současnosti jsme znepokojeni mnohými teroristickými činy. Litujeme všech obětí, které takto násilnou smrtí museli zemřít, stejně jako se stavíme na podporu všech, kteří jsou zabíjeni pro své vyznání. Zvláště pak vyjadřujeme svou podporu všem mučeným a pronásledovaných lidem po celém světě.

Naším základním způsobem, jak najít nejvyšší možnou podporu pro ty, kteří trpí, je modlitba, která vede člověka k nalezení cesty i k možné praktické pomoci. Spojujeme se v ní se všemi, kteří sdílí těžký úděl pronásledovaných a trpících. V ekumenickém společenství napříč církvemi, ale i v široké ekumenické rodině abrahamovské víry i se všemi lidmi dobré vůle podporujme projevy vzájemné lásky oproti nenávisti, pokoje, oproti rozeštvávání, ochrany života oproti teroristickým aktům. Řekněme všemu terorismu, rozeštvávání, nenávisti jasné ne a žijme a šiřme lásku a pokoj Kristův jako nejvyšší hodnoty Evangelia, radostné zvěsti, které má moc proměnit člověka, aby nežil pro sebe a své ideály, ale z lásky a v lásce k Bohu i lidem.

David Tonzar

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení 5.00 (5 hlasů)
Krátký odkaz na článek (shURL): http://www.ccshpraha.cz/