Klub Nuseláček

Kategorie: Naše aktivity
Zveřejněno 6. 5. 2013 16:23

rocenka.jpg-435-388Klub Nuseláček byl založen na podzim roku 2010 s působností na faře n. o. Nusle u bratra faráře Mgr. Pavla Koláře, Th.D. S podporou grantu bavorské církve jsme upravili sborovou místnost pro práci s dětmi a jejich rodiči. Díky dalšímu grantu z Ministerstva práce a sociálních věcí spolufinancujeme projekt v Rodinném klubu Nuseláček, který umožňuje dětem a jejich rodičům trávit zde společně volný čas. Lektorky pracující v klubu pomáhají návštěvníkům při řešení různých problémů, poskytují jim poradenství z oboru psychologie, pedagogiky a ze sociální oblasti.

Výtvarná dílna
Činnost klubu byla zahájena již na jaře roku 2011 výtvarnou otevřenou dílnou, zaměřenou na výrobu keramiky a na výtvarné práce. S dětmi začali klub navštěvovat i jejich rodiče, kteří se s potěšením zapojovali do práce se svými ratolestmi. Později byly otevřeny i kurzy pro dospělé zájemce o kresbu a malbu, smaltování šperků apod.

Hudební dílna
Je zaměřena na hudební hrátky pro předškoláky a školní děti s rodiči: zpívání, hra na různé hudební nástroje, tanec, rytmická říkadla, malování, také trochu divadla a zkrátka vše, co děti baví. V současné době zde začínáme s výukou hry na klavír.

Pěvecká dílna
Je zaměřena na výuku zpěvu a na relaxaci hudbou – na uvolnění osobnosti prostřednictvím hudby. Děti se s pomocí lektorky naučí nové písně, zpěv ve vícehlasu, naučí se zvládat trému a uvědomí si své hlasové možnosti.

rocenka.jpg-435-390Volná herna
Novinkou je volná herna v dopoledních hodinách pro předškolní děti.

Literární dílna, Autorská čtení
V klubu probíhají večery autorských čtení na podporu mladých básníků. Od otevření klubu jich zde proběhlo již 12.

Přednášky
V klubu se každý měsíc pořádají přednášky na zajímavá témata.

Místo setkávání
Klub Nuseláček vstoupil do povědomí nejen členů náboženské obce, ale i obyvatel z okolí fary jako klidné místo pro setkávání celých rodin, známých a přátel.


Sídlo: Husův sbor, Táborská 65, Praha 4, Nusle
Vedoucí projektu: Mgr. Dana Krausová
Telefon: 212 244 338, 602 248 861
Email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www stránky: monteko.cz/hcentrum

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení 1.00 (1 hlas)
Krátký odkaz na článek (shURL): http://www.ccshpraha.cz/