Policejní kaplani

Kategorie: Naše aktivity
Zveřejněno 6. 5. 2013 17:33

rocenka.jpg-435-397Služba tzv. policejních kaplanů je spjatá s týmy Posttraumatické intervenční péče (dále „PIP“) Policie ČR. Každá krajská správa Policie ČR má jeden takový tým a jedním PIP týmem disponuje i Policejní prezidium.

 

rocenka.jpg-435-396Náplní služby jsou zejména následující činnosti: etické vzdělání; vstup do programu vzdělávání policistů s informacemi o významu duchovní služby v posttraumatické intervenci; pietní a bohoslužebná podpora; konzultace v otázkách trestního řízení ve vztahu k náboženství; intervize (supervize); přímluvná modlitba a svátostné úkony; osvěta; poskytování kontaktů na externí organizace; asistence při oznamování nepříjemné události (úmrtí); zprostředkování podpory (most do komunity); předcházení negativním formám manipulace (vliv tzv. sekt, atd.).

Bohužel, na rozdíl od našich bratří a sester ve Vězeňské službě ČR či v Armádě ČR, nemáme možnost tzv. služby přítomností. V roce 2011 vznikla Křesťanská policejní asociace, se kterou policejní kaplani v rámci PIP Policie ČR navázali úzkou spolupráci.

 


 

Mgr. Tibor A. Brečka, generální sekretář KPA, policejní kaplan PIP PČR
Středočeského kraje, duchovní CČSH ve spec.sl.
Email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení 3.46 (12 hlasů)
Krátký odkaz na článek (shURL): http://www.ccshpraha.cz/