Pouť na Sázavě

Kategorie: Naše aktivity
Zveřejněno 6. 5. 2013 13:24

OprojektuAfrikaAfricePOUŤ NA SÁZAVĚ 2013

k 1150. výročí příchodu Cyrila a Metoděje, Sobota 22. 6. 2013, Celodenní program

Pouť na Sázavě 2013 má letos charakter setkání poutníků zejména ze tří církví s cyrilometodějskou tradicí: Pravoslavné církve, Římskokatolické církve a Církve československé husitské, která Pouť na Sázavě pořádá každoročně od r. 2001 ve spolupráci NPÚ – klášter Sázava a finanční spolupráci MK ČR.

http://poutnasazave.ccsh.cz/

Na úvod se sejdou všichni v sázavském Sboru CČSH opata Prokopa za zvuku Pražského žesťového souboru a po zahájení se vydají tradičně za společného zpěvu na krátkou pouť do Sázavského kláštera. Letošní pouť povedou Cyril a Metoděj, které potkají poutníci i během programu. Bohoslužbu na Severní zahradě kláštera povede celý biskupský sbor Církve československé husitské v čele s patriarchou CČSH ThDr. Tomášem Buttou za účasti představitelů církví spjatých s cyrilometodějskou tradicí - Pravoslavné církve v ČR a na Slovensku a Římskokatolické církve. Před bohoslužbami, během nich i po bohoslužbách se mohou poutníci těšit na vystoupení pěveckých sborů reprezentující všechny tři tradice: pravoslavnou, římskokatolickou a husitskou. pdfPouť na Sázavě 2013 - PROGRAM(1.01 MB)

divadloApropo-interakcesdětmiPouť na Sázavě 2013 nabídne všem poutníkům i bohatý odpolední a večerní program v hudebních, divadelních a dalších programech. V celodenním programu pro rodiče s dětmi a děti (včetně dětí z dětských domovů), nebudou chybět hry, kvízy, soutěže ani divadlo. Děti budou moci také malovat v rámci výtvarné soutěže „Cyril a Metoděj“. Postavy Cyrila a Metoděje (a to i v hrané podobě) se budou prolínat celým programem ve venkovních i vnitřních prostorách kláštera Sázava. Poutníci se mohou těšit na hudebně literární setkání na Rajském dvoře kláštera, varhanní koncert v klášterním kostele i na koncert/y, popř. hudební festival na Severní zahradě kláštera. V kryptě klášterního kostela plánují organizátoři večerní nešpory ve staroslověnštině a ekumenické setkání.

Pouť na Sázavě bude i v r. 2013 uskutečněna ve spolupráci s NPÚ – klášter Sázava, který se v rámci výročí zapojí i do programové nabídky pouti – komentovanými prohlídkami kláštera „Od velké Moravy k opatu Prokopovi“ po celý den i specielními večerními prohlídkami.

Pouť na Sázavě 2013 k 1150. výročí příchodu Cyrila a Metoděje se uskuteční 22. června - mezi většími cyrilometodějskými poutěmi v Mikulčicích 24.- 26. května a na Velehradě 5. července 2013.

Pouť na Sázavě pořádá Církev československá husitská ve spolupráci s NPÚ Sázava za podpory města Sázava, ČD a finanční podpory MK ČR, SČ kraje pod záštitou hejtmana MVDr. Josefa Řiháka.

Program

ke stažení zde: pdfPouť_na_Sázavě_2013_-_plakát.pdf(1.01 MB)

CELODENNÍ PROGAM

a4Severní zahrada kláštera

Vstupní brána kláštera

Rajský dvůr Sázavského kláštera

Severní zahrada kláštera

Klášterní kostel Sázavského kláštera

Krypta Sázavského kláštera

Klášter v Sázavě nabízí během pouti komentované prohlídky kláštera s výstavou ikon (v 10.00; 11.15; 13.00; 14.15; 15.30 – vstupné: 70/45,-Kč) Fair trade kávu a fair trade výrobky od Ekumenické akademie Praha naleznete u vstupní brány kláštera, kde budete také moci zakoupit výrobky handicapovaných ze sociálně terapeutické dílny CČSH Nazaret z Borovanech, zajímavé knihy i ručně vyráběné šperky.

* DĚTSKÝ PROGRAM

Vstupní brána kláštera

Severní zahrada

POUŤ NA SÁZAVĚ pořádá Církev československá husitská ve spolupráci s NPÚ – klášterem Sázava za podpory města Sázava a finanční podpory MK ČR, SČ kraje každoročně v areálu kláštera Sázava od r. 2001. Jedná se o ekumenicky otevřenou pouť s bohatým duchovním a kulturním - hudebním, literárním, výtvarným a divadelním - programem určeným pro nejširší veřejnost, včetně specielně zaměřených programů (pro rodiče s dětmi, děti z dětských domovů seniory apod). Pouť přispívá ke kulturně duchovnímu obohacení a díky lokaci poutě v  areálu Sázavského kláštera, v němž se uskutečňuje bohatý program, přináší živý odkaz Cyrila a Metoděje a opata Prokopa. Podněcuje též zájem o nové znalosti a vědomosti o dějích a postavách spjatých se Sázavským klášterem co by významným dějištěm české historie, ale i současnosti. Pouť má tradičně nadregionální celorepublikovou působnost.

Kontakt: Mgr. Hana Tonzarová, Th.D.

hl. koordinátorka Pouti na Sázavě
ÚR CČSH
Wucherlova 5
160 00 Praha 6 - Dejvice
E-mail:
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.,
Mobil: 00420 602 355 104

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení 5.00 (1 hlas)
Krátký odkaz na článek (shURL): http://www.ccshpraha.cz/