Jeroným a Karel dětem a mládeži

Kategorie: Ostatní
Zveřejněno 3. 8. 2016 8:09

P1040771Pod dojmem loňského úspěšného projektu věnovaného osobnosti MJH (Hus promlouvá k dětem a k mládeži 1415/2015) se pracovníci DC Srdíčko (neziskové dětské organizace při NO CČSH v Žebráku) rozhodli vyhlásit projekt „Jeroným Pražský přítel Husův a Karel IV. král český“. Záštitu poskytli Diecézní rada CČSH v Praze, Samospráva města Žebrák, JUDr. Antonín Sudík ze Žebráku, s podporou rodičů a široké veřejnosti. Projekt se uskutečnil v době od března do července 2016.

Ideový záměr „Jeroným Pražský a Karel Čtvrtý předávají myšlenkové poselství své doby dětem a mládeži na základních a mateřských školách“ měl umožnit dětem hlubší emocionální prožití tématu, jak aktivními vstupy do přednášek-besed, tak výtvarným vyjádřením vlastních představ, literárním zpracováním pocitů Jeronýma Pražského, dramatizací některých historických událostí či poslechem vybraných krátkých hudebních celků. Vizi se podařilo naplnit: přiblížit dětem a mládeži, a to přiměřeným způsobem s ohledem na jejich věk, životní příběh obou velkých historických osobností, jejich odkaz projevující se v myšlenkách i v činech (postoj k pravdě a k člověku, význam vzdělanosti, umění diplomacie atd.).

Do projektu se zapojilo 12 škol (Žebrák, Všeradice, Suchomasty, Tmaň, Osov, Cerhovice, Hořovice, Tlustice), z toho 6 základních škol, 5 mateřských škol, 1 speciální škola, což představuje desítky tříd a stovky žáků. Tento úspěch by nebyl myslitelný bez obětavé pomoci a velkého nasazení pedagogů, učitelů a ředitelů, právě tak jako pracovníků DC Srdíčko, pomocníků z řad aktivních členů NO CČSH, jejich příznivců a přátel. Zvláštní dík patří podporovatelům a sponzorům: Diecézní radě CČSH v Praze, městu Žebrák, JUDr. Antonínu Sudíkovi.

Projekt vyvrcholil prezentací dětských výtvarných i literárních prací ve Společenském klubu v Žebráku (v červnu 2016) a výstavou na hradě Krakovec (červenec a srpen 2016).

(BK)

  • jk_1
  • jk_2
  • jk_3
  • jk_4

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)
Krátký odkaz na článek (shURL): http://www.ccshpraha.cz/