Plzeň bude na konci září hostit setkání mladých křesťanů

Kategorie: Ostatní
Zveřejněno 26. 9. 2013 7:31

Katedrála sv. Bartoloměje, PlzeňEkologicko-výtvarná dílna, seminář o partnerství a manželství nebo výstup na věž katedrály svatého Bartoloměje – také takový program se chystá pro účastníky pátého setkání mládeže Církve československé husitské z České republiky a Slovenska. Akce se uskuteční za podpory Plzeňského kraje opět poslední víkend v září, tentokrát v Plzni. Mladé navštíví zástupci ekumeny i bratři z francouzské komunity Taizé.

Načerpat duchovní inspiraci a potkat se s křesťany podobného věku chtějí účastníci setkání mládeže, která se pět let pořádají začátkem školního a akademického roku. Po Janských Lázních, Brně nebo Olomouci budou letos mladí husité pobývat od pátku 27. do neděle 29. září v centru Plzně. Záštitu nad akcí převzal husitský biskup Filip Štojdl, který ji v pátek oficiálně zahájí společně s tamním radním Jiřím Kuthanem.

Téma letošního setkání mladých Církve československé husitské zní „Vy jste sůl země," jedná se o úryvek z Matoušova evangelia a zamýšlet se nad ním budou účastníci jak při dopoledních diskusích, tak při některých workshopech, ze kterých si mohou mladí vybrat podle své chuti a nálady.

Sobotní program vyvrcholí večerní přednáškou Oldřicha Seluckého o netradičním pohledu na odkaz svatých Cyrila a Metodě, mladé při této příležitosti krátce pozdraví i katolický biskup František Radkovský a následného večerního ztišení od 22 hodin se zúčastní dva bratři z ekumenické komunity v jihofrancouzském Taizé. V neděli pak budou mladí sázet strom před Sborem Karla Farského.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)
Krátký odkaz na článek (shURL): http://www.ccshpraha.cz/