Malování na chodníku 2013

Kategorie: Pozvánky
Zveřejněno 31. 5. 2013 13:03

IMG 0001Den dětí a závěr školního roku oslavíme společně v sobotu 8. června, kdy nás čeká tradiční „Malování na chodníku 2013". Hádejte, po kolikáté? V pražské Stromovce se již scházíme tak dlouho, že by za tu dobu vyrostl dospělý člověk. Ano. Jistě jste uhodli správně – p o o s m n á c t é !

Sraz je před Výstavištěm v 9, 30 hodin, malovat budeme na chodníku u nedalekého Planetária. Protože 8. června je také Medarda – a lidová moudrost praví: Medardova kápě čtyřicet dní kape – v případě deště budeme malovat na papíry pod střechou. Tehdy si s sebou na cestu přibalte vlastní pastelky!

 

MALOVÁNÍ NA CHODNÍKU 2013
Pozvání pro malé i velké výtvarníky

Rok s rokem se sešel a za dveřmi nás čeká krásný měsíc červen . Těšíme se, že brzy budou prázdniny a dovolené a s tím i odpočinek a různé radovánky. Slunce v tom čase pěkně hřeje a dny jsou tak dlouhé, že je vidět i do pozdních večerních hodin. Zpěv ptactva a nádherná příroda se spoustou květů v nás vzbuzuje pocit radosti a štěstí. Uvědomujeme si, jak jsme rádi na světě! Pozorně sledujeme všechno to dění a hemžení kolem sebe a bytostně je vnímáme, doslova se kocháme nad Božími dary, které nás všude obklopují a plnými doušky nabíráme novou životadárnou sílu do dalších dnů.

Také letos se těšíme na rozkvetlou Stromovku!

Den dětí a závěr školního roku oslavíme společně v sobotu 8. června, kdy nás čeká tradiční „Malování na chodníku 2013". Hádejte, po kolikáté? V pražské Stromovce se již scházíme tak dlouho, že by za tu dobu vyrostl dospělý člověk. Ano. Jistě jste uhodli správně – p o o s m n á c t é !

Snad proto jsme si k „narozeninám dospělosti" vybrali z Nového zákona rodinné téma „O marnotratném synu" (Lukášovo evangelium 15, 11–32). Jednají v něm zvláště tři postavy:

1) Nejprve onen marnotratný syn, který se rozhodl osamostatnit a odejít do světa.
2) Dále tu vystupuje laskavý milující otec, který ze své obětavé lásky dokázal odpustit, navrátit ztracenou radost a přinést vzájemné usmíření.
3) Do třetice všeho dobrého získal zkušenost a správné ponaučení i druhý syn, jenž v pýše nad svou vlastní spravedlností neuměl sám překonat závist a své sobectví.

PŘIJĎTE si s námi zahrát, zazpívat a namalovat stále živý příběh! Křídy už na vás čekají a stejně tak se jako obvykle chystají knížky, pamětní listy, omalovánky, medaile a dárky na památku.

Sraz je před Výstavištěm v 9, 30 hodin, malovat budeme na chodníku u nedalekého Planetária. Protože 8. června je také Medarda – a lidová moudrost praví: Medardova kápě čtyřicet dní kape – v případě deště budeme malovat na papíry pod střechou. Tehdy si s sebou na cestu přibalte vlastní pastelky!

Odpoledne vyplníme návštěvou interaktivní výstavy v pražské Galerii pro děti GUD na Náměstí Franze Kafky 24/3, Praha 1 v blízkosti našeho Chrámu svatého Mikuláše na Staroměstském náměstí. I zde se na chvíli zastavíme. Na plánované výstavě „Radek Pilař dětem" necháme mimo jiné doslova „oživit" znělku věhlasného Večerníčka nebo obyvatele lesa Řáholce: Rumcajse, Manku a Cipíska. – Interaktivní výstava představuje hravou zábavu i poučení. Čeká nás tajemná cesta lesem Řáholcem, kde na konci číhá zajímavé překvapení. Nabízí se odpočinkový koutek s pohádkami i aktivní účast pro radost a potěšení.

Tak tedy v sobotu 8. června 2013 v 9, 30 hod. před Výstavištěm v Praze 7 na shledanou!

Za celý pořadatelský tým Odboru duchovní péče při Pražské diecézi se na vás těší
sestra Krasava.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)
Krátký odkaz na článek (shURL): http://www.ccshpraha.cz/