Ohlédnutí za konferencí křesťanských zdravotníků

Kategorie: Pozvánky
Zveřejněno 16. 5. 2013 14:52

logo-ankRáda bych se s Vámi podělila o své zážitky z 8. Konference křesťanských zdravotníků. Konala se v sobotu 11. 5. 2013, připravila jí Kongregace milosrdných sester sv. Karla Boromejského spolu s Nemocnicí pod Petřínem a Katolickou teologickou fakultou UK. Téma konference znělo: Komunikace zdravotníka s nemocným a nemocného se zdravotníkem. Konference začala mší svatou a poté pokračovala velmi zajímavými přednáškami. Referáty byly na následující témata: „Role modlitby v práci zdravotníka" – PhLic. Kateřina Lachmanová Th.D., „Jak komunikací s nemocným nezranit" od Mgr. Moniky Markové, MUDr. Mgr. et Mgr. Ludmila Bartůšková - „Jak nebýt zraněn zraňující komunikací nemocného", Mons.Doc.ThLic.Mgr. Ing. Aleš Opatrný , ThD. - „Jak mluví křesťan s lidmi křesťanství neznalými".

Ohlédnutí sestry Evy Cudlínové za konferencí křesťanských zdravotníků a pozvánka na konferenci o nemocničním kaplanství

Po přestávce a obědě pak pokračoval referát MUDr. ThLic. Jaromíra Matějčka, PhD., ThD. - „Dříve projevená přání pacientů - první zkušenosti" a následovala panelová diskuse. Konference byla perfektně připravena, přednášky, témata, zaujetí přednášejících i posluchačů bylo doslova nabíjející. V aule nemocnice se daly navíc zakoupit zajímavé knihy,výrobky nemocných a dokonce biblický chléb, pečený podle originálního receptu z Bible. Ze zakoupených knih velmi doporučuji: Nick Cuthbert : Jak přežít ve službách církve, vydalo nakladatelství Orientace. Skvělé a osvěžující čtení pro všechny kdo slouží v církvi.V níže uvedém odkazu můžete shlédnout zvukové nahrávky z této zajímavé konference.

Pro příští rok velmi doporučuji pro všechny, kdo se o toto téma zajímají, potažmo pro všechny kněze. A určitě by nebylo od věci, kdyby se něco podobného podařilo uskutečnit i v naší církvi.

Zároveň bych ráda pozvala všechny na další zajímavou akci a tou je Druhá konference o nemocničním kaplanství, která se uskuteční 6. června 2013. Pořádá jí Asociace nemocničních kaplanů a podrobnosti najdete na www.nemocnicnikaplan.cz.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení 5.00 (1 hlas)
Krátký odkaz na článek (shURL): http://www.ccshpraha.cz/