Trocnovské Slavnosti

Kategorie: Pozvánky
Zveřejněno 15. 8. 2014 14:35

zizka2Sdružení hasičů Čech Moravy a Slezka Jihočeského kraje a Jihočeské muzeum v Českých Budějovicích připravují pod záštitou hejtmana Jihočeského kraje Mgr. Jiřího Zimoly a ve spolupráci s Jihočeským krajským úřadem, Městem Borovany, Městem Trhové Sviny, Městem Jílovice a Sdružením Růže pořádá TROCNOVSKÉ SLAVNOSTI u příležitosti výročí 590. let od úmrtí Jana Žižky z Trocnova, 20. září 2014 areál Památníku Jana Žižky z Trocnova

Program:

Pro děti:

Akce je spojená s polní bohoslužbou liturgie Církve československé husitské, kterou povedou bratr Doc. ThDr. David Tonzar, Th.D., biskup pražský a bratr Mgr. Filip Štojdl, biskup plzeňský z Církve československé husitské. Začátek v 10.30 hodin.

Na akci bude vypraven z Českých Budějovic do Radostic „ Žižkův vlak". Při předložení ČD Bonusu Jihočeského (obdržíte při nákupu jízdenky) získáte 50% slevu ze vstupného na celodenní program Trocnovských slavností. Odjezd vlaku z Českých Budějovic v 9.08 hodin, zpět z Radostic ve 20.30 hodin. Ve vlaku platí běžné jízdné ČD. Vlakové spojení je uzpůsobeno programu slavností.

Vstupné: 100 Kč (zahrnuje i vstup do muzea), nositelé příjmení Žižka, Žižková, Žiška, Žišková,děti a ZTP ZDARMA. Více na www.muzeumcb.cz

Prvních 500 návštěvníků obdrží pamětní medaili k výročí 590 let od úmrtí Jana Žižky z Trocnova.

Pražská diecéze Církve československé husitské věnuje účastníkům akce 100 kusů triček se svým logem. www.ccshpraha.cz

Partneři projektu: ČEPS, a.s., Hasičská vzájemná pojišťovna, a.s., České Dráhy, a.s., E-ON, Jihočeská TV, Český rozhlas, Pražská diecéze Církve československé husitské.

pdfPlakát akce ke stažení

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení 5.00 (2 hlasů)
Krátký odkaz na článek (shURL): http://www.ccshpraha.cz/