PD CCSH

Přípravná třída základní školy

pripravkaV tomto školním roce naše škola SMĚROVKA otvírá přípravnou třídu. Přípravné třídy základní školy se zřizují pro děti v posledním roce před zahájením povinné školní docházky. Významné jsou především pro děti s odkladem, pro které je nové prostředí školy více motivující, než setrvání v MŠ. Vzdělávací program je upraven tak, aby usnadnil adaptaci na vyučovací proces v první třídě, čímž se předchází budoucím školním neúspěchům. Právě počáteční školní neúspěch může negativně ovlivnit postoj dítěte ke vzdělání na celý život. Hlavní výhodou přípravné třídy je počet dětí (max 15), který umožňuje individuální přístup pedagoga.

Činnosti v přípravné třídě se zaměřují na systematickou přípravu dětí na zahájení vzdělávání v základní škole. Cílem je vybavit děti odpovídajícími dovednostmi a návyky. Jsou rozvíjeny řečové dovednosti, sociální a komunikační dovednosti, hrubá i jemná motorika, návyky sebeobsluhy a hygieny, časová a prostorová orientace, hudební a výtvarný projev, koncentrace pozornosti , ...

Řízené aktivity střídané volnou hrou postupně kopírují střídání vyučovacích hodin s přestávkou. Dítě se postupně seznamuje s novým prostředím, poznává nové kamarády, učitele, v pozdějším období plní společné úkoly se školáky, podílí se na školních akcích, takže nástup do 1. třídy je mnohem jednoduší. Specifikem naší školy jsou tematické celky a slavnosti, ke kterým směřují všechny aktivity. Rozvíjené dovednosti a návyky jsou koncipovány jako příprava na oslavu a dávají tak dětem smysl. Součástí přípravy je i Trénink jazykových schopností podle D.B. Elkonina a vytváření předmatematických představ metodou profesora Hejného.

Výuka začíná v 8:15 a končí ve 12:00, kdy následuje oběd. Děti pak mohou přejít do školní družiny, která je v provozu do 18:00 hodin. Ranní družina od 7:00 je dětem také k dispozici. Školné činí 1000,- Kč, za družinu 500,- a stravné.

O zařazení do přípravné třídy je možné ještě požádat, zbývá nám sedm míst. Na příští rok je možné se již nyní zapsat do pořadníku.

Více informací najdete na stránkách www.smerovka.eu

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)
Share

love uk

Nejnovější zprávy z Aktuálně

Odběr novinek E-mailem

Pražská diecéze CČSH

Nejnovější z našich rubrik

Kalendář událostí

Žádné události

Youtube kanál PD CČSH

yt ch

Nově ve fotogalerii

                          -- reklama --

baner cssh

r pisne

125x125

psyche

ZS ccshpraha25x125


Tyto webové stránky používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie.

Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie. Další informace

Rozumím

Abychom vyhověli novému legislativnímu nařízení EU, musíme, jako naprostá většina všech stránek na internetu, získat souhlas návštěvníků s použitím cookies.

Cookie je krátký textový soubor, který navštívená webová stránka odešle do prohlížeče. Umožňuje webu zaznamenat informace o vaší návštěvě, například preferovaný jazyk a další nastavení. Příští návštěva stránek tak může být snazší a produktivnější. Soubory cookie jsou důležité. Bez nich by procházení webu bylo mnohem složitější.

Soubory cookie slouží k celé řadě účelů. Používáme je například k ukládání vašich nastavení bezpečného vyhledávání, k výběru relevantních reklam, ke sledování počtu návštěvníků na stránce, k usnadnění registrace nových služeb a k ochraně vašich dat.

Detailní informace naleznete třeba zde