Děti ze ZŠ Tmaň vystoupily 11. prosince na slavnostním koncertu, který obohatila svou účastí zpěvačka a multiinstrumentalistka Milli Janatková. Hudební setkání, pořádané paní učitelkou Anetou Špačkovou, nabídlo radost z hudby, podporu dětské tvorby a výjimečný zážitek pro všechny přítomné.
11. prosince 2025 proběhl v prostorách sboru Jiřího z Poděbrad koncert pěveckého sboru Slavíček ze základní školy Tmaň, kde děti ze školy představily své umělecké výstupy rodičům, učitelům a dalším návštěvníkům. Program byl pestrý a plný energie – žáci zpívali a dokázali, že i mladí interpreti mohou vytvořit nezapomenutelný zážitek.
Jako speciální host večera vystoupila Milli Janatková, která svou přítomností koncert ještě více obohatila. Milli Janatková (*28. února 1982, Mělník) je česká zpěvačka, multiinstrumentalistka, skladatelka a vizuální umělkyně, která propojuje hudbu s výtvarným uměním a performancí.
Její umělecká dráha sahá od koncertování a improvizací až po tvorbu autorských alb, která získala ocenění jak v Česku, tak v zahraničí. Mezi její významné projekty patří alba jako Proměna (2013), Mým kořenům (2017), Hluboko (2020) a Klid, prosím! (2022).
Hudba Milli Janatkové je ovlivněná prvky jazzu, experimentální improvizace, českou i portugalskou tradicí. Vystupovala na celé řadě domácích i mezinárodních festivalů a koncertů a spolupracovala s významnými umělci včetně česko-kanadské hudebnice Lenky Lichtenberg.
Kromě hudby se Milli věnuje i výtvarnému umění – malbě, akvarelu, grafice a tvorbě šatů s vlastními motivy – a propojuje tyto disciplíny do jedinečného uměleckého projevu. Současně spolu se svým manželem pomáhají lidem na vozíku k tomu, aby měli kvalitní život a společně je podporují.
Koncert zorganizovala Aneta Špačková, paní učitelka ze ZŠ Tmaň, které patří velké poděkování nejen za přípravu žáků, ale i za to, že dokázala propojit mládežnickou hudební tvorbu s uměleckým výkonem etablované umělkyně. Zároveň děkujeme paní ředitelce ZŠ a MŠ Tmaň Táně Dvořákové za krásnou spolupráci mezi NO ve Tmani a základní a mateřskou školou.
Mgr.Petra Vančurová